Човештвото од 2 август годинава ќе почне да живее на „кредит“, бидејќи до тој ден официјално ќе бидат потрошени залигите на вода, земја и чист воздух за оваа ...
сите 12 | | | прочитана: 843 | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Навистина среќен викенд за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ќе споделат незаборавни ...
сите 36 | | | прочитана: 4137 | веќе видена

Правилата на успешната комуникација е еден од најголемите испити во „сударот“ со децата. Тие се ранливи, не познаваат многу аспекти од комуникацијата, кои за ...
сите 27 | | | прочитана: 7551 | веќе видена

Место каде душата може да го најде својот мир и спокој, место каде птиците посилно пеат, место каде секој може да си ги пронајде своите мисли длабоко во себе, ...
сите 19 | | | прочитана: 2830 | веќе видена

 Кујната е место каде што поминуваме добар дел од денот подготвувајќи по неколку оброци во текот на целиот ден. Токму затоа, таа треба да биде добро ...
сите 7 | | | прочитана: 305 | веќе видена

Тијана старее како виното! Пејачката Тијана Дапчевиќ годинава наполни 41 година и може слободно да се пофали дека има фантастична линија. Таа ана Инстаграм ...
сите 19 | | | прочитана: 5639 | веќе видена

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, ужива во бременоста. Таа ќе го донесе второто дете на свет за два месеци. Убавата Јелена објави ...
сите 11 | | | веќе видена

Во периодот кога е најтопло времето народот празнува три дена како што се вели од оган. Тоа се празниците посветени на Светите маченици Кирик и Јулита, Светиот ...
сите 14 | | | прочитана: 902 | веќе видена

Пејачката и нејзината наследничка во вечерните часови излегле од својот стан во Бечичи и се упатиле во ресторан во Будва, во кој доаѓаат само одбрани гости. ...
сите 17 | | | прочитана: 3589 | веќе видена

next