Вака Северина го честиташе Рамазан - Бајрам

Хрватската пејачка Северина која периодов е во центарот на вниманието поради врската со синот на Кеба кој е помлад од неа, го честиташе Рамазан-Бајрам со фотографија на социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични
3 копии

Пејачката не ги заборава корените. Северина Вучковиќ деновиве на социјалните мрежи објави фотографија од младоста и ги воодушеви сите. На неа пејачката е во друштво на своите баба и дедо, а покрај фотографијата напиша и емотивни стихови за почитта, корените, гените и Бога, Севе ги стопи сите со овој гест. Извор: Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Џош Духамел е познат со активноста во социјалните мрежи. Ѕвездата не се воздржува и објавува фотографии од личниот живот, било да е тоа сам или во друштво на својата сопруга, пејачката Ферги. Денес убавиот актер одлучи да се пошегува на сметка на својот помлад син Аксел, па објави фотографија на Фејсбук, на која се гледа како детето е целото извалкано со сладолед. Натписот над слатката слика гласи: “Do I have something on my face?” (“Имам ли нешто на лицето?”). Џош ја тагнал и партнерката Ферги како учесник во забавата случка.
| | веќе видена | слични
2 копии

На фотографијата која кружи на социјалните мрежи, од мени на сендвичара во Дојран, се гледа шокантна цена на додаток помфит. Верувале или не, „додатокот” чини 70 и 100 денари. Колку ли чини порција помфрит?!
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинетите во предметите на Специјалното јавно обвинителство ќе го затрупаат Судот и СЈО со приговори на 17 обвиненија кои СЈО ги поднесе пред истекот на рокот ...
сите 310 | | | веќе видена

Кога Аца Лукас реши да молчи и да и се врати на сопругата , с ега веќе бившата девојка, Бранислава, на големо почна да зборува за целата ситуација. Деновиве ...
сите 67 | | | прочитана: 3231 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 26 | | | прочитана: 539 | веќе видена

Ана Кондратенко е врвна виолинистка од Русија, која живее и работи во Македонија. Таа е прва виолина, односно концертен мајстор во Македонската филхармонија. ...
сите 20 | | | веќе видена

Актерката Анџелина Џоли во едно интервју отворено зборувала за разводот со Бред Пит. Таа истакнала дека тоа било тешок период за неа и дека се тргнало наопаку ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака Северина го честиташе Рамазан - Бајрам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: