Од 20 декември редовна авиолинија Скопје-Берлин

Флај Германија ќе лета од Скопје Од 20 декември годинава германската авиокомпанија Флај Германија" ќе започне редовни летови од аеродромот Александар Велики" до Берлин, и тоа два пати неделно - во понеделник и петок. Како што информираат од Министерството за транспорт и врски, ова било договорено на вчерашната средба на министерот Миле Јанакиески со менаџментот на германската авиокомпанија. - Воедно, на средбата се разговараше и за можноста за воведување на дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт - се вели во соопштението од Министерството. Од Министерството за транспорт и врски се цврсто убедени дека со воведувањето на новите авио линии бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор. - Во понатамошниот период ќе продолжиме активно да работиме на привлекување на нови реномирани авиокомпании што ќе ги нудат своите услуги во нашата држава - се вели во соопштението. Компанијата Флај Германијаа, постои 26 години и располага со ...
| | веќе видена | слични

Во просториите на Министерството за транспорт и врски, министерот Миле Јанакиески вчера одржа состанок со германската авиокомпанија „Флај Германија“, која од 20 декември 2013 година ќе почне со редовни летови од аеродромот „Александар Велики“-Скопје до Берлин, и тоа двапати неделно, во понеделник и во петок, соопшти Министерството Оттаму додаваат дека на средбата се разговарало и за можноста за воведување дополнителни дестинации до Хамбург, Штутгард и до Франкфурт. Компанијата „Флај Германија“ постои 26 години и располага со флота од 18 авиони. - Во Министерството за транспорт и врски сме цврсто убедени дека со воведувањето на новите авиолинии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор. Притоа, во Министерството за транспорт и врски и во понатамошниот период ќе продолжиме активно да работиме на привлекување нови реномирани авиокомпании, кои ќе ги нудат своите услуги во нашата држава - велат во Министерството.
| | веќе видена | слични

Министерот Миле Јанакиески вчера одржа состанок со германската авио компанија Флај Германија , која од 20 декември 2013 година ќе започне со редовни летови од аеродромот Александар Велики-Скопје до Берлин, и тоа два пати неделно во деновите понеделник и петок. Според информациите од Министерството за транспорт и врски на средбата се разговарало и за можноста за воведување на дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт. Компанијата Флај Германија , постои 26 години и располага со флота од 18 авиони. Со воведувањето на новите авио линии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фрекфенцијата на летови над македонскиот воздушен простор.
| | веќе видена | слични

Од декември македонските граѓани ќе може да летаат со авион директно до Берлин. Редовната линија ќе се воспостави од 20 декември од аеродромот Александар Велики два пати во неделата во понеделник и петок, а ќе ја опслужува „Флај Германија“, беше договорено денеска на состанокот на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со претставници на германската авио компанија. На средбата, како што информира Министерството за транспорт и врски, се разговараше и за можноста за воведување дополнителни дестинации до Хамбург, Штудгард и Франкфурт. - Во Министерството за транспорт и врски сме цврсто убедени дека со воведувањето на новите авио линии, бројот на патници ќе биде дополнително зголемен, како и фреквенцијата на летови над македонскиот воздушен простор, стои во соопштението.
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинетите во предметите на Специјалното јавно обвинителство ќе го затрупаат Судот и СЈО со приговори на 17 обвиненија кои СЈО ги поднесе пред истекот на рокот ...
сите 310 | | | веќе видена

Кога Аца Лукас реши да молчи и да и се врати на сопругата , с ега веќе бившата девојка, Бранислава, на големо почна да зборува за целата ситуација. Деновиве ...
сите 67 | | | прочитана: 3231 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 26 | | | прочитана: 539 | веќе видена

Ана Кондратенко е врвна виолинистка од Русија, која живее и работи во Македонија. Таа е прва виолина, односно концертен мајстор во Македонската филхармонија. ...
сите 20 | | | веќе видена

Актерката Анџелина Џоли во едно интервју отворено зборувала за разводот со Бред Пит. Таа истакнала дека тоа било тешок период за неа и дека се тргнало наопаку ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 20 декември редовна авиолинија Скопје-Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: