Обид за рекет заврши со престрелка

Инцидентот се случил завчера околу 19.45 часот пред дискотеката „Нота Бас“, сопственост на Гзим Османи (28) и неговиот брат Лирим (19), која се наоѓа на улицата Трета македонско ударна бригада. Во тоа време пред дискотеката со автомобил дошле арачиновците Бурим Ајети (24), Селим Ајети (20), Зејли Демири (31), Шенали Маслани (34). Тие влегле внатре и побарале да се видат со сопствениците, а кога браќата Османи дошле им „објасниле“ дека ќе треба да им плаќаат рекет ако сакаат да продолжат да работат со дискотеката. На ова тие бурно реагирале и им се спротивставиле велејќи им дека од нив нема да добијат ниту денар. Откако виделе дека нема со лесно да им земат пари или да ги убедат браќата, арачиновците почнале со ќотек. Тие им се нафрлиле на двајцата браќа удирајќи ги со сé што им дошло при рака. Од ударите кумановците паднале на земја, а насилниците продолжиле да ги клоцаат по главата и телото. Лирим некако успеал да стане и да се оттргне од нив за веднаш потоа да се врати со пиштол во раката. Тој гледајќи ...
| | веќе видена | слични | push

Останато

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 199 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за рекет заврши со престрелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: