Познати домашни пејачи на „Макфест 2008“

Годинашното 23 издание на фестивалот „Макфест“, што ќе се одржи од 10 до 12 октомври во Штип, привлече многу познати музички имиња од домашната сцена кои во Домот на културата „Ацо Шопов“ ќе ги одмерат силите со настапи во живо. Иако списокот уште не е конечен, уметничкиот директор Кристијан Габровски ни изјави дека голем дел од музичките ѕвезди го потврдиле своето учество. Александра Пилева, Јован Јованов, Роберт Билбилов, Маја Вукичевиќ, Искра Трпева, Ноне Неделковска, Мијата, групите „Паркети“, „Браво бенд“, како и дуетот Дани Димитровска и Влатко Илиевски, се позвучните музички имиња од листата на изведувачи.

- Листата на дебитанти е готова, а останаа уште неколку слободни места за првата полуфинална вечер, што до крајот на неделата секако ќе се пополнат. Задоволен сум од композициите што беа избрани од конкурсот, а дел од нив ги добивме по принципот на нарачка. Како и во изминатите години, ќе има три фестивалски вечери, ќе се пее во живо, а победникот ќе го избере публиката во салата - вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Аца Лукас повторно се најде во центарот на внимание. Главната тема на голем број на медиуми беше неговото раскинување по едномесечната емотивна врска со ...
сите 82 | | | прочитана: 2105 | веќе видена

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) најостро го осудува обвинителниот акт во случајот “Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за “повреда на избирачкото ...
сите 105 | | | веќе видена

Гостувајќи во емисија кај Огнен Амиџиќ, Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ открија бројни пикантерии за нивната врска. Меѓу останатото, познатиот пејач зборувал ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати домашни пејачи на „Макфест 2008“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: