Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Во Ѓорче Петров почна реконструкцијата на улицата Браќа Чакреви во должина од100метри.Од Општината информираат дека кон населбата Јурија улицата ќе биде поплочена со бехатон-плочки. Според општинарите, ова решение е привремено. Со завршување на станбениот комплекс во населба Јурија, улицата ќе биде асфалтирана. Од Ѓорче Петров објаснуваат дека улицата се поплочува на барање на граѓаните, односно поради отежнато одвивање на сообраќајот. Средствата за реконструкцијата ги обезбеди Општината од својот буџет.
| | веќе видена | слични

Останато

Аца Лукас повторно се најде во центарот на внимание. Главната тема на голем број на медиуми беше неговото раскинување по едномесечната емотивна врска со ...
сите 82 | | | прочитана: 2105 | веќе видена

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) најостро го осудува обвинителниот акт во случајот “Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за “повреда на избирачкото ...
сите 105 | | | веќе видена

Гостувајќи во емисија кај Огнен Амиџиќ, Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ открија бројни пикантерии за нивната врска. Меѓу останатото, познатиот пејач зборувал ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бехатон-плочки на улицата Браќа Чакреви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: