В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

„Скопско лето“ информира дека љубителите на филмот ќе имаат можност в среда ( 19.07.) , на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, со почеток во 21 : 00 ...
| | веќе видена | слични | push
5 копии
2 копии
8 копии

Вечерва, во 20 часот, на сцената на Македонски народен театар, во рамките на „Скопско лето“, гостува театарот „Џинот“ од Велес со театарската претстава „Синиот ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии
3 копии

Останато

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 351 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: