Старец од Тетово доживеал хорор - Го тепале додека не се онесвестил

6 копии

Седумдесет и седумгодишниот М.Ј. од Тетово вчера со повреди во пределот на главата и телото бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, откако претходно во ...
| | веќе видена | слични | push
6 копии

Викендов полицијата регистрираше неколку повредени лица кои се здобиле со прострелни рани на семејни веселби каде било користено огнено оружје.Вчера околу 14 ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

МВР соопшти дека роднините на М.Ј. со кои ја делел куќата физички го нападнале, удирајќи го со раце и нозе во пределот на главата и телото, а едно од лицата со ...
| | веќе видена | слични | push
8 копии
6 копии

Синоќа на 20 миниту по полноќ во угостителски објект во Тетово дошло до расправија по што едно лице извадило пиштол и испукало два куршуми, еден во воздух, а ...
| | веќе видена | слични | push

Ноќеска во 00.20 часот во Тетово, пред угостителски објект лоциран на ул.„Дервиш Цара“, И.А (40) од село Мала Речица испукал два куршуми, и го повредил М.А ...
| | веќе видена | слични | push
6 копии
повеќе

Останато

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 351 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старец од Тетово доживеал хорор - Го тепале додека не се онесвестил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: