Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Околу 66 лица се уапсени бидејќи е разбиен меѓународен ланец на илегална трговија со коњско месо ширум Европа, објави Европол вчера. Криминалната мрежа е ...
| | прочитана: 200 | веќе видена | слични | push
2 копии
4 копии
3 копии

Светло црвената боја на месото често може да излаже дека месето е свежо. Но затоа, непријатниот мирис е најдобар показател дека месото не е за употреба. Ако ...
| | веќе видена | слични | push
5 копии

Најмалку 66 лица се уапсени откако е разбиен меѓународен синџир за нелегално тргување со коњско месо ширум Европа, објави европската полиција Европпол во ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Укинување на царината и прелевманот за увозот на смрзнато месо како клучно барање на преработувачите не месо беше истакнато денеска на тркалезната маса ...
| | веќе видена | слични | push
6 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара информација, колку нови луѓе се ангажирани во државните институции, од доаѓањето на новата влада. од партијата сметаат дека вработувањата се ...
сите 421 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 22 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: