Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

9 копии

Новата услуга на „Катар ервејс“ ќе ја поврзе Република Македонија со повеќе од 150 интернационални дестинации на глобалната мапа на летови Првиот редовен, ...
| | прочитана: 195 | веќе видена | слични | push
12 копии
2 копии

Првиот лет на Виз Ер од Скопје до Малта успешно слета на интернационалниот аеродром во Малта, вчера во раните утрински часови. Со ова се воспоставува уште една ...
| | веќе видена | слични | push
6 копии

ТАВ Македонија денеска го одбележа воведувањето на трите нови дестинации – Малта, Рим и Ваксјо, со реализација на летот од Малта на скопскиот аеродром ...
| | прочитана: 533 | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

-Дали судството е разбудено и почнало да работи и да размислува ќе видиме во првите предмети кои Основното јавно обвинителство ќе ги поднесе со предлог за ...
сите 373 | | | веќе видена

Професорката Наташа Котлар во своето гостување во отвореното студио на ТВ Нова истакна дека дел од договорот со Бугарија кој владата на СДСМ сака да го ...
сите 345 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 22 | | | прочитана: 320 | веќе видена

Иако ги исполнува сите услови за бришење од страна на Инстаграм, фотографијата и натаму стои на профилот на бразилската манекенка. Адријана Лима на Инстаграм ...
сите 7 | | | прочитана: 420 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: