Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена


Истовремено во соопштението од Фестивалот „Охридско лето“ се наведува дека наместо во предвидениот термин од 22:30, почетокот на претставата е презакажан за од ...
| | веќе видена | слични | push

Бидејќи целава земја е зафатена од воден бран голем број настани кои беа предвидени во туристичките центри, но и оние кои беа дел од богатата културна програма ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Со претставата „Жаба“ во изведба на „Камерен театар 55“, од Босна и Херцеговина во предворјето на црквата „Св. Софија“ почнува драмскиот дел на 57-то издание ...
| | веќе видена | слични | push

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за утревечер на програмата на „Охридско лето“, наместо на ...
| | веќе видена | слични | push

Театарската претстава „Име“ на НУ Театар Комедија, Скопје, која беше закажана за утре во 22:30 во предворјето на црква Св. Софија ќе се игра во Центарот за ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Во рамките на 57 -то издание на „Охридско лето“, вчеравечер босанската уметност преточена во оперски концерт и театарска претства, ја имавме на македонска ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии

На програмата на Охридско лето денеска со почеток 21:00 часот во предворјето на црквата "Св. Софија", ќе се прикаже театарска претстава „Жаба" од Дубравко ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

-Дали судството е разбудено и почнало да работи и да размислува ќе видиме во првите предмети кои Основното јавно обвинителство ќе ги поднесе со предлог за ...
сите 373 | | | веќе видена

Професорката Наташа Котлар во своето гостување во отвореното студио на ТВ Нова истакна дека дел од договорот со Бугарија кој владата на СДСМ сака да го ...
сите 345 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 22 | | | прочитана: 320 | веќе видена

Иако ги исполнува сите услови за бришење од страна на Инстаграм, фотографијата и натаму стои на профилот на бразилската манекенка. Адријана Лима на Инстаграм ...
сите 7 | | | прочитана: 420 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: