Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство


2 копии

Хотелите и рестораните во сезона не можат да обезбедат персонал, зашто младите одат на работа во странство, предупредуваат од Здружението за угостителство и ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии
2 копии

Скопје како дестинација е неподготвено за ваков голем настан, зашто на гостите од странство не може да им се понуди забава во рестораните по 1 часот по полноќ, ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Поради високите цени во хотелите, тој предлага на навивачите да им се понудат студентските легла за бесплатно или за минимален надомест. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични | push
8 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, излезе со предлог студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед за ...
| | веќе видена | слични | push

Има интерес од странските навивачи за сместување во студентските домови, но идната недела ќе решаваат дали ќе бидат отворени и за овие групи, вели за Радио МОФ ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии
повеќе

Останато

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 351 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите бараат да не плаќаат давачки за сезонците за да не бегаат во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: