Ниту студеното време не ја запре Северина на кулминацијата на „Пивофест“ во Прилеп (ФОТОГАЛЕРИЈА)


2 копии

Уште еден Пиво фестивал за паметење. Сношти заврши петнаесеттото јубилејно издание кое помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара, ...
| | прочитана: 259 | веќе видена | слични | push

Хрватската убавица Северина, вчрашниот ден го помина во дружба со новинари и обожавателите, а ја имаше главната задача да го затвори Пиво Фест 2017. Пејачката ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Српската пејачка Анабела Атијас настапи на третата вечер од 15-то издание на манифестацијата во градот под Марковите кули 2пиво фест 2017“. Атрактивната ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии

Сношти започна големиот 15. по ред „Пивофест“ во Прилеп со ладно пиво, одлична музика и добра прилепска скара.Како и досега, така и оваа година настапија и ќе ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара информација, колку нови луѓе се ангажирани во државните институции, од доаѓањето на новата влада. од партијата сметаат дека вработувањата се ...
сите 421 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 22 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту студеното време не ја запре Северина на кулминацијата на „Пивофест“ во Прилеп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: