„Форми` на Јанкуловски во Венеција

2 копии
5 копии

Самостојна сликарска изложба на Мице Јанкуловски, насловена „Форми“ беше отворена синоќа во Архиви дела Мизерикордија во Венеција, Италија. Куратор на ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Останато

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 351 | | | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 35 | | | прочитана: 320 | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Форми` на Јанкуловски во Венеција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: