Појавата на сè поголем број темни алги на ледената плоча на Гренланд може да доведе до нејзино побрзо топење, предупредуваат научниците. Повисоките температури ...
сите 4 | | | веќе видена

Компанија од Висконсин, САД, е првата американска компанија која употребува микрочип импланти во нивните вработени, и очекува над 50 од вработените доброволно ...
сите 5 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Откако речиси сите прекинаа со употреба на Flash, Adobe откри дека до 2020 година полека ќе го повлекува плагинот. Пред неколку години, Flash беше еден од ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога станува збор за фотографии од патувања, постојано сведочиме за исклучителни места документирани од фотографи. Но факт е дека дури и најдобрите фотографи ...
сите 3 | | | веќе видена

next