Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче. Сепак, 17-годишниот играч за врска, ќе мора да почека до јануари за да дебитира во дресот на некогашниот шампион на Турција, денеска објави тамошниот „Си-Ен-Ен“. Причината е тоа што нашиот фудбалер сè уште е малолетен, а ...