Барди: Отсекогаш сонував да играм во Шпанија

Македонскиот бисер, Енис Барди и официјално е нов член на Леванте со кого потпиша договор до 2020 година, со можност за продолжување на истиот на две години. Според тамошните медиуми, неговиот трансфер од Ујпешт во Леванте „тежи" 1,5 милиони евра. „Ми се оствари сонот, цела моја кариера чекав да заиграм за клуб од Шпанија. Им благодарам на моите менаџери, на Ујпешт, на фановите, на ...