На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 164 | | | прочитана: 5278 | веќе видена

Еден од најдобрите играчи на Јувентус во изминатите сезони, Леонардо Бонучи сосема неочекувано се одлучи да замине од „старата дама“ и се пресели во тимот на ...
сите 105 | | | прочитана: 1019 | веќе видена

Милан беше убедлив на пријателскиот натпревар против Баерн Минхен, но една акција на германскиот тим сигурно не му се допадна на Винченцо Монтела. Во неа, соло ...
сите 32 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Каталонскиот гигант Барселона би можел да го загуби Бразилецот Нејмар, еден од своите најдобри фудбалери, кој се наоѓа пред трансфер во Пари Сен Жермен. Ќе ...
сите 62 | | | прочитана: 695 | веќе видена

Екипата на Кливленд Кавалирс не успеа да ја одбрани титулата во НБА лигата, поточно одново мораше да гледа како Голден Стејт Вориорс се радува на новиот успех, ...
сите 17 | | | веќе видена

Челси го „нокаутираше“ Арсенал на пријателскиот натпревар за време на подготвителните турнеи на двата тима во Пекинг. „Сините“ славеа со убедливи 3-0, ...
сите 41 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Младата кошаркарска репрезентација на Македонија славеше победа над соодветната селекција на Белорусија во натпреварот од разигрување за пласман од 13 до 16 ...
сите 63 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Премиерлигашот Манчестер Сити тргна во голема реконструкција на составот по лошата минатогодишна кампања во која не беше освоен ниту еден трофеј, па затоа ова ...
сите 27 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Челзи со 3:0 го победи Арсенал, во пријателски меч во Кина. Иако беа постигнати три гола, потегот на мечот го имаше голманот на „топчиите“, Давид Оспина, кој ...
сите 24 | | | прочитана: 157 | веќе видена

next