Филипинскиот претседател Родриго Дутерте изјави дека нема да ги посети Соединетите Американски Држави додека е на претседателската позиција, бидејќи веќе ја ...
сите 32 | | | прочитана: 1028 | веќе видена

Славниот Честер се самоуби во својот дом на 41-годишна возраст. Веројатно останатите членови на бендот и менаџментот не беа информирани за големата загуба. ...
сите 67 | | | прочитана: 7135 | веќе видена

Емили Ратајковски често се раслекува и позира речиси гола (и целосно гола), но за многумина, изданието во кое се прикажа за списанието Love беше шокантно. ...
сите 13 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 31 | | | прочитана: 10891 | веќе видена

Слободни денови и море, тоа е се што и треба на Ријана да се опушти и неограничено да ужива во алкохолот и летните авантури. А после тоа настанале фотографии ...
сите 3 | | | прочитана: 1206 | веќе видена

Мадалина Диана Генеа е најпозната романска манекенка и актерка која остатокот од светот допрва ја открива. Заводливата Мадалина стана вистинска ѕвезда во ...
сите 5 | | | прочитана: 485 | веќе видена

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 33 | | | прочитана: 12685 | веќе видена

10. јубилеен роденден на „Пиволенд“ традционално ќе се одржи на Скопското кале, од 7 до 12 август. Почнувајќи од 2008 година досега, на фестивалот настапиле ...
сите 14 | | | веќе видена

Жељко Самарџиќ вели дека тоа е рана која никогаш нема да заздрави. -Нашето второ дете беше син кој почина како бебе, а тоа се рани кои не зацелуваат додека сте ...
сите 10 | | | прочитана: 1813 | веќе видена

Српската фолк пејачка Дара Бубамара ниту еден ден не живее без својот див дух, ненаситен за провокација и внимание. Таа викендов беше поканета како гостинка на ...
сите 8 | | | прочитана: 1339 | веќе видена

Кинеските власти соопштија дека на канадскиот поп пејач Џастин Бибер нема да му биде дозволено да настапува во Кина, поради „неговото однесување на сцената и ...
сите 12 | | | веќе видена

 Интересен, внимателен и промислен дијалог, комбиниран со брилијантна глума на актерите, може да биде подобар избор дури и од најскапо платените филмови. ...
сите 2 | | | веќе видена

next