Сообраќајница ќе се реконструира од крстосницата со улица „Бутелска“ до крстосницата која води кон влезот во гробиштата Бутел. Со овој градежен зафат, во ...
сите 79 | | | прочитана: 248 | веќе видена

Вечерва со почеток во 20:00 часот пред Споменикот на Револуцијата во Струга ќе се одржи фолклорна вечер насловена како „Струга танцува“. – Струга ќе танцува со ...
сите 24 | | | веќе видена

Десет години плажа Потпеш. Една од најубавите плажи на охридското крајбрежје, плажа ресторанот Потпеш кај Канео синоќа го одбележа својот десетгодишен јубилеј. ...
сите 8 | | | прочитана: 1251 | веќе видена

Ако се тргне од општо познатиот факт дека во Македонија се познати повеќе епицентрални подрачја на силни катастофални земјотреси и тоа: Скопско, Валандовско, ...
сите 3 | | | веќе видена

Од улиците каде што нај веќе настрадаа луѓе некаде во историјата запишана е и улицата „Орце Николов“, на таа улица се случувало токму оваа за жал тажна ...
сите 8 | | | прочитана: 646 | веќе видена

На пуштањето на подземните системи присуствуваа градоначалниците на Град Скопје и општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски. – Градот Скопје, ЈП ...
сите 27 | | | веќе видена

Централен настан на Спортскиот викенд беше професионалната велосипедска трка во должина од 100 километри „Трофеј Илинден 2017”, која што е влезена во ...
сите 23 | | | веќе видена

next