Кога Аца Лукас реши да молчи и да и се врати на сопругата , с ега веќе бившата девојка, Бранислава, на големо почна да зборува за целата ситуација. Деновиве ...
сите 67 | | | прочитана: 32298 | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 287 | | | прочитана: 31582 | веќе видена

Директорот на Фиорентина Џанкарло Антоноњони потврди дека Милан е заинтересиран да го ангажира Никола Калиниќ, но кажа дека трансферот нема да се случи се ...
сите 12 | | | прочитана: 21618 | веќе видена

Горан Грујевски и Никола Бошковски за кои Врховниот суд го потврди притворот, сѐ уште не се однесени во затворот во Шутка, дознава Плусинфо од извори во ...
сите 224 | | | прочитана: 19277 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 8 | | | прочитана: 12355 | веќе видена

На Инфективната клиника се хоспитализирани седуммина заболени од заразната болест од која починаа две лица и сите се во стабилна состојба. Телото на еден од ...
сите 96 | | | прочитана: 11984 | веќе видена

Лепа Брена ги покажа убавите синови. Пејачката има три момчиња. Две се од бракот со нејзиниот сопруг – тенисерот Слободан Живоиновиќ. Најголемото момче е од ...
сите 34 | | | прочитана: 10867 | веќе видена

Ана Кондратенко е врвна виолинистка од Русија, која живее и работи во Македонија. Таа е прва виолина, односно концертен мајстор во Македонската филхармонија. ...
сите 24 | | | прочитана: 10567 | веќе видена

Судот не успеа да одолее на притисоците кои беа упатени кон нив од функционерите и медиумите блиски до Сорос/СДС, но и од други центри однадвор, истакна на ...
сите 134 | | | прочитана: 7541 | веќе видена

Путин прво кажал дека не користи социјални мрежи, поради тоа што „работните денови му се толку многу исполнете“. -Завршувам доцна во ноќта и не сум расположен ...
сите 19 | | | прочитана: 3326 | веќе видена

Група на рибари споделија видео кое ги згрози социјалните мрежи. Тие објавија како влечат уловена ајкула со супер брзиот глисер со цел да ја убијат од самото ...
сите 5 | | | прочитана: 1089 | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со претставници на триесетина компании, најголемиот дел корисници ...
сите 41 | | | прочитана: 620 | веќе видена

Двете екипи започнаа во голем стил и редеа шанси пред двата гола. Најнапред Силесен ја одбрани „бомбата“ на Погба, па Де Хеа го сопре ударот на Суарез. Во 31. ...
сите 153 | | | прочитана: 5907 | веќе видена

За љубителите на прекрасната природа и место за семеен одмор, надвор од градскиот метеж. На 20-тина километри од Скопје, во добро познатата излетничка локација ...
сите 2 | | | прочитана: 518 | веќе видена

Директорот на Скопскиот плански реон и градоначалничката на општината Кисела вода извршија увид во градежните работи, кои се одвиваат кај пристапниот пат што ...
сите 72 | | | прочитана: 5132 | веќе видена

20-годишник во средата во близина на скопски хотел во строгото централно градско подрачје со истрели од огнено оружје ја застрелал својата мајка, се наведува ...
сите 14 | | | прочитана: 3833 | веќе видена

„Не сум имала увид во финансиското работење на фестивалот и не можам да ја коментирам одлуката на Министерот за култура, со која донесе решение за смена на ...
сите 47 | | | прочитана: 2044 | веќе видена

На градскиот плоштад во Крушево со сценско-музичката „Македонска седенка“ синоќа, по деветти пат беше отворена манифестацијата „Крушево-етноград“. Крушевчани, ...
сите 18 | | | прочитана: 1922 | веќе видена

Актерката Анџелина Џоли во едно интервју отворено зборувала за разводот со Бред Пит. Таа истакнала дека тоа било тешок период за неа и дека се тргнало наопаку ...
сите 21 | | | прочитана: 10168 | веќе видена

Формата на женското тело кажува каква е таа во кревет и како најдобро да ја задоволите. Сѐ што треба е да обрнете внимание на нејзиниот изглед. Жена со облини ...
сите 23 | | | прочитана: 8386 | веќе видена

Како и секогаш така и овојпат во разголено издание ги усреќи нејзините машки фанови. Згодната Карлеуша само по градник беснееше со својот кабриолет.
сите 30 | | | прочитана: 8037 | веќе видена

Карпите кои се движат во „Долината на смртта“ во Калифорнија се мистерија долго време за научниците. Во изминатите години беа презентирани бројни теории за ...
| | прочитана: 431 | веќе видена

На социјалните мрежи веќе денес се појавија многу видео снимки од моментот на потресите, но ова видео на многумина им остави голем впечаток поради невниманието ...
сите 6 | | | прочитана: 3176 | веќе видена

Словенечкиот премиер Миро Церар изјави дека неговата влада ќе се обиде да постигне договор со Хрватска за имплементација на арбитражната пресуда за морската ...
сите 32 | | | прочитана: 304 | веќе видена

TDFU @Orevche Beach (Ohrid)

Трап летото има нова дестинација! ☀️ На 29 јули (сабота) #TrapDaFuckUp ја презема плажата Оревче во Охрид. Традиционално по веќе четврти пат, последниот ...
 • Plaza "Orevce" - Gradiste 4, Ohrid
 • 21:30:00 , 29 Јул, 2017 до 03:00:00 , 30 Јул, 2017
 • TRAP DA FUCK UP
 • 405 доаѓаат, 502 можеби
 • Tour De Lake(s)

  2 езера на 2 август Овој Илинден подгответе се за велосипедска тура која во еден ден ги обединува Охридското Езеро, Преспанското Езеро и Галичица. Турата е ...
 • City of Ohrid / Град Охрид
 • 08:00:00 , 02 Авг, 2017 до 20:00:00 , 02 Авг, 2017
 • Прв до врв
 • 115 доаѓаат, 703 можеби


 • На 27 Јули