Пратениците од опозицијата бараат информација колку нови луѓе се ангажирани или вработени во државните институции на определен, неопределен период, работен ...
сите 34 | | | прочитана: 227 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес ...
сите 78 | | | прочитана: 2676 | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека за помалку од два месеци откако се на власт СДС, успеале државата да ја задолжат за околу 70-тина милиони евра. „Граѓаните на ...
сите 211 | | | прочитана: 2616 | веќе видена

Очекуваме дека кадрите на ДУИ и по локалните избори ќе раководат со општините во кои и денес одговорноста за раководење е нивна, изјави денеска во Собранието, ...
сите 59 | | | прочитана: 179 | веќе видена

Сепак за граѓаните од православна вероисповед и празникот Успесение на Пресвета Богородица исто така е споен викенд, а со тоа на нив до крајот на годината им ...
сите 13 | | | прочитана: 1175 | веќе видена

Вкупно 9,5 милиони денари Грaд Скопје ќе одвои за реконструкција на главната улица „Сарај“ во општина Сарај. Денеска првиот човек на градот, Коце Трајановски и ...
сите 44 | | | прочитана: 626 | веќе видена

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека со новата владина „Стратегија за интеграција на бегалци и странци во РМ во ...
сите 38 | | | веќе видена

Реакција на Министерството за труд и социјална политика: Министерството за труд и социјална политика, во изминативе два месеци интезнивно работи со членовите ...
сите 40 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да престанат да се промовираат како еколошки месии на Дебрца, порачаа денеска преку соопштеие од општинската организација на СДСМ од ...
сите 28 | | | веќе видена

Честоева за ТВ Нова вели дека при рутинска контрола кај медицинско лице разбрала дека не и е платено здравственото осигурување, со што се посомневала оти е ...
сите 4 | | | веќе видена

-Дали судството е разбудено и почнало да работи и да размислува ќе видиме во првите предмети кои Основното јавно обвинителство ќе ги поднесе со предлог за ...
сите 94 | | | прочитана: 5141 | веќе видена

Ребалансот на Буџетот и кратењето на непродуктивните трошоци за реклами и репрезентации се првите чекори кон остварување на економските мерки кои обезбедуваат ...
сите 29 | | | прочитана: 381 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Министерството за внатрешни работи 11 дена молчи за сквернавењето на православните гробишта во Љуботен. ВМРО-ДПМНЕ денеска ...
сите 17 | | | веќе видена

next