На Инфективната клиника се хоспитализирани седуммина заболени од заразната болест од која починаа две лица и сите се во стабилна состојба. Телото на еден од ...
сите 96 | | | прочитана: 11984 | веќе видена

Горан Грујевски и Никола Бошковски за кои Врховниот суд го потврди притворот, сѐ уште не се однесени во затворот во Шутка, дознава Плусинфо од извори во ...
сите 224 | | | прочитана: 19277 | веќе видена

Договорот со Бугарија е во согласност со националните интереси на Р. Македонија и е голем чекор кој одговара на интересите на народите и на двете земји, рече ...
сите 381 | | | прочитана: 3291 | веќе видена

Осомничениот на ден 25 јули во 22:45 минути, додека присуствувал на свадбена веселба, извадил од појас пиштол марка „смит и весон“ и со умисла испукал еден ...
сите 35 | | | прочитана: 327 | веќе видена

Република Македонија и Република Бугарија (нарекувани во понатамошниот текст заеднички “Договорни страни”), Поаѓајќи од заедничкиот стремеж за понатамошен ...
сите 25 | | | прочитана: 798 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на огласит на СЈО за вработување на нови 30 лица, коментирајќи го тоа како непрофесионализам, политички активизам и роднински непотизам. ...
сите 95 | | | прочитана: 3298 | веќе видена

-Тие и буџетот го ставија во улога на алатка за партизирање на државата. Имено со новиот буџет кратат средства за капитални инвестиции, нема зголемување на ...
сите 25 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со претставници на триесетина компании, најголемиот дел корисници ...
сите 41 | | | прочитана: 620 | веќе видена

Градот Скопје денеска ги започна градежните работи од проектот за реконструкција на коловозот на улицата Александар Урдаревски во Општина Бутел. Сообраќајница ...
сите 78 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови, ќе има зголемување на облачноста и услови за локални краткотрајни ...
сите 197 | | | прочитана: 3334 | веќе видена

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху изјави дека ќе работи на затворање на ерусалимските канцеларии на Ал Џазира, обвинувајќи ја телевизијата за поттикнување ...
сите 12 | | | веќе видена

Канадската војска ги повика вчера регрутите од сите родови идентитети да и се приклучат, откако истиот ден претседателот на САД, Доналд Трамп донесе одлука со ...
сите 19 | | | веќе видена

next