Под раководство на некадарниот Таравари, вели Стојаноска, Министерството за здравство станува сининоним за негрижа и неспособност, и станува главен промот на ...
сите 99 | | | прочитана: 6686 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да не патуваат со патни исправи или лични карти што претходно ги пријавиле како изгубени или украдени, ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп го одобрува предлог-законот за воведување нови санкции против Русија и има намера да го потпише, соопшти Белата куќа, ...
сите 112 | | | прочитана: 836 | веќе видена

Иако приближувањето до супернова или било каков голем удар од астероид би било катастрофално за луѓето, еден животински вид со сигурност би останал да постои ...
сите 3 | | | веќе видена

Бојан Угреновиќ (30) од Краљево, кој лани во Охрид за Нова година го уби охриѓанецот Димитар Матиловски (27), како што веќе објавивме е на слобода. Извори од ...
сите 33 | | | прочитана: 831 | веќе видена

Деновиве започна комплетна реконструкција на детскиот оддел во градската библиотека „Борка Талески“ во Прилеп. Со оваа најнова инвестиција комплетно ќе се ...
сите 19 | | | веќе видена

Несериозно и неодговорно е, посочуваат, Владата после повеќе од два месеци, откако секојдневно граѓаните на Струга се гушеа од запалената дива депонија, да ...
сите 66 | | | веќе видена

Сторителот, 26-годишен маж, роден во Обединетите Арапски Емирати, требало да ја напушти Германија во која влегол нелегално. Напаѓачот од Хамбург, кој уби еден ...
сите 39 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Маргита Поповска е главен и одговорен уредник на "АМСМ Клуб Мобилити". Точка одлучи да направи интервју токму со Маргита со цел да ги информираме нашите ...
сите 2 | | | веќе видена

Парното греење од август ќе поевтини, објави Регулаторната комисија за енергетика. Од таму соопштија дека за корисниците на БЕГ, кој има над 47.000 потрошувачи ...
сите 22 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР поднесе кривична пријава против лицето У.М. (33) од Скопје поради постоење основи на сомнение ...
сите 2 | | | веќе видена

Не се само Барселона и Пари Сен Жермен засегнати страни од евентуалниот трансфер на Нејмар во францускиот тим. Доколку Бразилецот реши да се пресели од „Камп ...
сите 171 | | | прочитана: 8295 | веќе видена

Владата ја поддржа Општина Чаир да ги доврши дополнителните работи на спомен обележјето, плоштадот „Скендер-бег“. Средствата за исплата на изведувачите ќе ...
сите 3 | | | прочитана: 348 | веќе видена

Во планот за бесгство на Горан Грујевски и Никола Бошковски, можно е да се вклучени оперативци на тајната полиција, смета поранешниот шеф на внатрешната ...
сите 267 | | | прочитана: 25394 | веќе видена

Скопјанец извршил кражба во „Тутунски комбинат“ АД Прилеп и украл цигари, тротинети, компјутери и други предмети. Според информациите на полицијата, СВР Скопје ...
сите 39 | | | веќе видена

Фестивалската сцена на катедралната црква „Света Софија“ во Охрид вечерва е резервирана за концертот за францускиот квартет „Диотима“, составен од уметниците ...
сите 26 | | | веќе видена

Францускиот магазин „Воаси“ на насловната страница објави папарацо-фотографии снимени во градината на Џорџ и Амал Клуни, на кои се гледаат и близнаците Ела и ...
сите 7 | | | прочитана: 935 | веќе видена

Според Риза Смака, добар познавач на Уставот, првиот меѓу еднаквите во законодавниот дом, се избира со мнозинство гласови, односно со 61 глас. Потоа се ...
сите 49 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска порача дека опозицијата може слободно „да се окрупнува“, но дека ќе губи сè додека тој самиот не се тргне од ...
сите 33 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Припадниците на МВР во Белград ги уапсија Б.Б. (1979) и А.Г. (1980) осомничени дека извршиле повеќе кривични дела разбојништво, тешки кражби и измами на ...
сите 6 | | | веќе видена

TDFU @Orevche Beach (Ohrid)

Трап летото има нова дестинација! ☀️ На 29 јули (сабота) #TrapDaFuckUp ја презема плажата Оревче во Охрид. Традиционално по веќе четврти пат, последниот ...
  • Plaza "Orevce" - Gradiste 4, Ohrid
  • 21:30:00 , 29 Јул, 2017 до 03:00:00 , 30 Јул, 2017
  • TRAP DA FUCK UP
  • 490 доаѓаат, 548 можеби


  • На 29 Јули