Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да не патуваат со патни исправи или лични карти кои претходно ги пријавиле како изгубени или украдени, ...
сите 14 | | | веќе видена

Наскоро се очекува конечна разврска околу шпекулациите за трансферот на Нејмар во ПСЖ, а истите најверојатно ќе бидат точни, тврди и шпанскиот „Мундо ...
сите 171 | | | веќе видена

Албанската фудбалска федерација ги повика албанските власти да ја запрат екстрадицијата во Србија на мажот кој е обвинет дека управувал дрон со албанско знаме ...
сите 16 | | | веќе видена

„Постои и можност за воведување на контрасанкции затоа што тоа го предвидува Светската трговска организација“, изјави германската министерка за економија и ...
сите 112 | | | веќе видена

Маргита Поповска е главен и одговорен уредник на "АМСМ Клуб Мобилити". Точка одлучи да направи интервју токму со Маргита со цел да ги информираме нашите ...
сите 2 | | | веќе видена

Трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ речиси сигурно ќе се оствари, но не за 222 милиони евра како што пишуваа медиумите, туку сумата ќе биде значително ...
сите 171 | | | веќе видена

Тимот на Баерн Минхен во две пријателски средби со милснките тимови Милан и Интер беше убедливо поразен со вкупни 6:0. „Росонерите“ победија со 4:0, додека ...
сите 18 | | | веќе видена

Несериозно и неодговорно е Владата после повеќе од два месеци, откако секојдневно граѓаните на Струга се гушеа од запалената дива депонија, да донесе одлука за ...
сите 34 | | | веќе видена

„Дистрибуција со топлина Балкан енерџи“ ја информира јавноста дека реализацијата на проектот за модернизација и ревитализацијата на дистибутивната топлинска ...
сите 21 | | | веќе видена

Венецуелската полиција го уапсила претходно седмицава 23-годишниот Вуили Артеага, виолинистот кој стана симбол на антивладините протести, и му го оштетила ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога имате доволно пари може да го купите буквално секој автомобил, но тоа не значи дека може да си обезбедите и возачко искуство... Од новопечен сопственик на ...
сите 11 | | | веќе видена

next