Земјотресите кои изминатиов период го тресеа Охридско струшкиот регион, денеска го „стресоа“ стресоа и Собранието, каде комисијата за финансирање и буџет јас ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара информација, колку нови луѓе се ангажирани во државните институции, од доаѓањето на новата влада. од партијата сметаат дека вработувањата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Турција, Кипар и спорот за името на Македонија биле клучните прашања за кои вчера во Атина разговарала високата претставничка на Европската унија за ...
сите 34 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер на почетокот на августа ќе поднесе оставка, а дека бизнисменот, ...
сите 31 | | | веќе видена

next