Република

Видеото од римското метро го шокира светот. Страшната сцена кога возот во метрото тргнува влечејќи жена на последниот вагон ги згрози многумина. Наталија ...
сите 3 | | | веќе видена

23- годишна жена од Виетнам, Лу Шанел, дознала дека сопругот ја изневерува и се решила за најбруталната одмазда . Таа и уште три пријателки ја начекале, ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани му порача на претсдеталот на Европската комисија Жан Клод Јункер дека пратениците до септември се на ...
сите 47 | | | веќе видена

Република Македонија е исправена пред еден сериозен предизвик, можеби еден од најтешките во периодот на независноста на Република Македонија во перидоот од ...
сите 43 | | | веќе видена

Зад епската приказна која се продава во јавноста како македонска компанија со само 20 вработени успеала да произведе пет автобуси за извоз во Казахстан се крие ...
сите 19 | | | веќе видена

Професорката Наташа Котлар во своето гостување во отвореното студио на ТВ Нова истакна дека дел од договорот со Бугарија кој владата на СДСМ сака да го ...
сите 43 | | | веќе видена

Челси го „нокаутираше“ Арсенал на пријателскиот натпревар за време на подготвителните турнеи на двата тима во Пекинг. „Сините“ славеа со убедливи 3-0, ...
сите 64 | | | веќе видена

Градинка во Мaкедонија, во скопски Чаир, повеќе личи на верско училиуште, на медреса, отколку на установа за едукација и згрижување на деца. Во детската ...
сите 30 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Додека Зоран Заев и Никола Димитров криејќи го текстот од македонската јавност убедуваат дека Договорот за добрососедство со Бугарија е добар за Македонија, во ...
сите 314 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, денеска изјави дека неговата земја ќе се бори да ја одбрани Полска, која е под закана од санкции од Европската Унија заради ...
сите 10 | | | веќе видена

-Министерот Драган Тевдовски, владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев секојдневно тонат во своите лаги сакајќи да ја оправдаат својата лага дека владата на ...
сите 67 | | | веќе видена

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин ...
сите 73 | | | веќе видена

Слободни денови и море, тоа е се што и било потребно на Ријана, како би се опуштила и почнала неограничено да ужива во алкохолот и летните авантури. А после ...
сите 3 | | | прочитана: 1164 | веќе видена

next