Популарно

Македонскиот првак Вардар забележа минимална победа против данскиот Коппенхаген во првата средба од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите. ...
сите 253 | | | веќе видена

Огромниот пораст на цените за сместување во хотелите во Скопје, но и во Македонија поради претстојниот УЕФА Суперкуп, инспирираше неколку млади луѓе да почнат ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседавачот на Советот на министри на БиХ Денис Звиздиќ синоќа во Мостар на македонскиот премиер Зоран Заев му ја врачи наградата „Мostar Peace Connection“ ...
сите 47 | | | веќе видена

Главниот град на Австрија е познат по историските градби, но и по штандовите на кои можат да се купат различните видови колбаси. Овие штандови сега ...
сите 20 | | | веќе видена

Кинеските власти соопштија дека на канадскиот поп пејач Џастин Бибер нема да му биде дозволено да настапува во Кина, поради „неговото однесување на сцената и ...
сите 25 | | | веќе видена

Властите во Малезија забранија емитување на популарната песна „Деспасито“, поради „неисламската содржина“ на текст на овој планетарен летен хит. Оваа држава во ...
сите 31 | | | веќе видена

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми до 12-ти август. Почнувајќи од 2008 година досега, на фестивалот ...
сите 20 | | | веќе видена

Две лица загинаа, а најмалку 120 се повредени во силен земјотрес што ги погоди грчките острови во југоисточниот дел на Егејското Море. Неименуван претставник ...
сите 151 | | | веќе видена

next