Нова Македонија

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес ...
сите 78 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 67 | | | веќе видена

Младата кошаркарска репрезентација на Македонија славеше победа над соодветната селекција на Белорусија во натпреварот од разигрување за пласман од 13 до 16 ...
сите 70 | | | веќе видена

Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (до 16 години) од денеска до вторник ќе настапи на меѓународен турнир во Истанбул.Избраниците на селекторот ...
сите 16 | | | веќе видена

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека со новата владина „Стратегија за интеграција на бегалци и странци во РМ во ...
сите 38 | | | веќе видена

Турција, Кипар и спорот за името на Македонија биле клучните прашања за кои вчера во Атина разговарала високата претставничка на Европската унија за надворешни ...
сите 36 | | | веќе видена

Двајца туристи од Турција и од Шведска загинаа во силниот земјотрес што прексиноќа беше регистриран во близината на грчкиот остров Кос, соопштија претставници ...
сите 204 | | | веќе видена

next