Брзоногиот напаѓач важеше за голема желба и на челниците на Вест Хем, а од неговата продажба, гигантот од "Итихат" заработи околу 25 мил. фунти Големиот ривал ...
сите 18 | | | веќе видена

23- годишна жена од Виетнам, Лу Шанел, дознала дека сопругот ја изневерува и се решила за најбруталната одмазда . Таа и уште три пријателки ја начекале, ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред малку, во центарот на Скопје, на автобуската станица кај Рекорд се запали автобус на ЈСП. Противпожарните екипи моментно интервенираат а дополнителни ...
сите 8 | | | веќе видена

Република Македонија е исправена пред еден сериозен предизвик, можеби еден од најтешките во периодот на независноста на Република Македонија во перидоот од ...
сите 22 | | | веќе видена

Зад епската приказна која се продава во јавноста како македонска компанија со само 20 вработени успеала да произведе пет автобуси за извоз во Казахстан се крие ...
сите 19 | | | веќе видена

Професорката Наташа Котлар во своето гостување во отвореното студио на ТВ Нова истакна дека дел од договорот со Бугарија кој владата на СДСМ сака да го ...
сите 345 | | | веќе видена

Градинка во Мaкедонија, во скопски Чаир, повеќе личи на верско училиуште, на медреса, отколку на установа за едукација и згрижување на деца. Во детската ...
сите 32 | | | веќе видена

next