Канал 77

Портпаролот на американското министерство за одбрана рече дека севернокорејската ракета не претставувала опаснос за САД.Балистичката ракета којашто во петокот ...
сите 101 | | | веќе видена

Неделава радио Канал 77 на својата интернет страница објави информација со фотографии од сообраќајна несреќа кај Делчево, во која едно лице почина.Канал 77 прв ...
сите 2 | | | веќе видена

Стари рамки од прозорци, вреќи градежен шут, прашина и мајстори, Државниот студентски дом „Пелагонија“ забрзано се подготвува за претстојниот Супер куп на ...
сите 8 | | | веќе видена

Од први идниот месец стартува бербата на боровинки, за лицата кои ќе бидат затекнати без соодветна дозвола за берба на шумски плодови, ќе следуваат високи ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за култура ја разреши Маја Чанаќевиќ од функцијата директор на Националната установа Македонска филхармонија – Скопје.За вршител на должноста ...
сите 63 | | | веќе видена

Здружението „Зелена лупа“ ќе поднесе кривични пријави за сите судии од Кривичниот, Апелацискиот и од Врховниот суд, кои одлучуваа за притворите на Горан ...
сите 267 | | | веќе видена

Перо Антиќ не ја доби тужбата против њујоршката полиција за инцидентот што се случи во април 2015 година кога беше уапсен заедно со соиграчот Табо ...
сите 24 | | | веќе видена

Вкупно 96 лица вработила Владата во периодот од 1-ви минатиот месец до денеска, од кои 26 на централно ниво. Ова е збирна бројка за сите институции заедно – ...
сите 90 | | | веќе видена

next