Фактор

Апелациониот суд донесе одлука седум обвинети во предметот „Титаник“ покренат од СЈО да останат без пасоши и редовно да се јавуваат на проверка Апелациониот ...
сите 345 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска на расправа за ребалансот на буџетот изјави дека ако се има политичка волја, новата Влада со ребалансот ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Заменик државниот секретар Брајан Хојт Ји посочи дека САД ќе го засилат својот ангажман на Балканот со цел да ги заштитат земјите од негативното влијание на ...
сите 52 | | | веќе видена

Во една европска земја се знае кој колку плата зема и тоа се објавува и на Фејсбук. Станува збор за Норвешка, но фактот дека се знае кој колку плата зема ...
сите 5 | | | веќе видена

Се продаваат нови куќи, деловни простории, но и урнатини. За сето тоа Арапите не штедат пари, но важно им е имотите да се изолирани. Арапите не се откажуваат ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеникот Влатко Ѓорчев на прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ упати серија критики за новата стратегија подготвена од Владата на Република Македонија за промена ...
сите 38 | | | веќе видена

До крајот на годината не очекуваат уште десетина државни и верски празници кои ќе донесат повеќе слободни и неработни денови. Во периодот кога празниците се ...
сите 12 | | | веќе видена

next