На нашата #ФотографијаНаДенот е симпатичното сламено семејсво на една фарма во Грајфсвалд, во германската покраина Мекленбург Предна Померанија. „Сламенковци“ ...
| | веќе видена

Јово Вангеловски го пречекал Рајнхард Прибе со мерки како судството да стане „независно и непристрасно“. Според новото сфаќање на правото, осомничените ...
сите 60 | | | веќе видена

Ќе мораат ли Полјаците за првпат својата слобода да ја бранат од внатрешен непријател? Откако полското Собрание ја изгласа реформата во правосудството, ...
сите 43 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала ноќеска го погоди јужниот дел на Егејот. Епицентарот на земјотресот бил меѓу турскиот град Бодрум и ...
сите 153 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Сега веќе деветмина германски државјани седат во турските затвори под, и повеќе од проблематични обвинувања. Сега и Берлин, конечно, одлучи поостро да тргне ...
сите 87 | | | веќе видена

Локалните избори ќе бидат историски драматичен тест за сите албански политички партии и нивната пракса на молзење од иста крава. Колумна на Арсим Зеколи. ...
сите 55 | | | веќе видена

next