Актуелно24

Интерконтиненталната ракета што вчера ја тестираше Северна Кореја изгледа како да има дострел доволен да ги погоди сите големи градови во САД, тврдат ...
сите 101 | | | веќе видена

Дамјан Манчевски не ги познава законските норми во Македонија поврзани со администрацијата и со денешната прес-конференција за вработувања се обидува да ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Собранието попладнево едногласно ги донесе предложените измени и дополнувања на Кривичниот законик со кој се предвидуваат воведување санкции за фалсификување и ...
сите 10 | | | веќе видена

Навивачите на македонскиот шампион Вардар, популарните Комити, ќе поминат вкупно 4.200 километри за да не ги остават фудбалерите во црвено-црно, сами да се ...
сите 207 | | | веќе видена

Веќе е јасно како ден, Нејмар е на прагот да се пресели во ПСЖ и само чудо може да го задржи во Каталонија. Веќе со недели се пишува за преселба на Нејмар во ...
сите 171 | | | прочитана: 1180 | веќе видена

Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, вчера вторпат испрати барање до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, да се пронајдат и ...
сите 18 | | | веќе видена

Воз удрил во железничката станица „Франција“ во центарот на Барселона, при што 48 лица биле повредени, а според информациите на итната медицинска помош, во ...
сите 73 | | | веќе видена

Скопјанец извршил кражба во „Тутунски комбинат“ АД Прилеп и украл цигари, тротинети, компјутери и други предмети. Според информациите на полицијата, СВР Скопје ...
сите 39 | | | веќе видена

next