Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Тофејот Македонија“, а со тоа го освоија и првото место на овој традиционален ...
| | веќе видена | слични | push

Американската сојузна држава Хаваи ја подготвува јавноста за евентуален балистички ракетен напад од Северна Кореја, иако се оценува дека тоа е неверојатно ...
сите 73 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата која како власт 11 години тајно и расипнички ги презадолжуваше државата и граѓаните за да се остварат нечии криминални интереси, денес ...
сите 78 | | | веќе видена

Младата кошаркарска репрезентација на Македонија славеше победа над соодветната селекција на Белорусија во натпреварот од разигрување за пласман од 13 до 16 ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ остро ќе се спротивстави на ново поместување на локалните избори, ако некој има намера да ги одложи уште еднаш треба да каже во јавноста. Нема начин ...
сите 33 | | | веќе видена

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека со новата владина „Стратегија за интеграција на бегалци и странци во РМ во ...
сите 48 | | | веќе видена

„Народно движење за Македонија најостро реагира на натамошното недозволиво мешање на странски претставници во домашното судство.Јавноста во минатото виде како ...
сите 41 | | | веќе видена

next