Мијалков го побара пасошот назад, СЈО стои на своето барање за притвор

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков пред Апелација побара да му се врати пасошот и вети дека уредно ќе се појавува на суд, а Специјалното јавно обвинителство побара да се уважи нивното барање за притвор. Двете страни ја обжалија одлуката на Кривичниот суд за одземање пасош.Мијалков е обвинет за три кривични дела во случајот „Тврдина“ и „Таргет“. Обвинителката Ленче Ристоска, рече дека постои ...