Денеска Единицата за недозволена трговија при Секторот за внатрешни работи Скопје во соработка со Управата за безбедност и контраразузнавање презеде мерки и ...
сите 26 | | | прочитана: 3310 | веќе видена

Жалбите на решенијата донесени од Апелацискиот суд Скопје со кои е определена мерка притвор за тројцата обвинети во случаите „Таргет“ и „Тврдина“, Горан ...
сите 166 | | | прочитана: 18097 | веќе видена

Рано утрово оклу 04 часот на граничиот премин Табановце бил приведен Ц.Т. државјанин на Република Шпанија.Во критичното време на граничниот премин Табановце за ...
сите 32 | | | прочитана: 596 | веќе видена

На неколку километри од првата наплатна станица на автопатот Велес – Скопје вечерва се случила тешка сообраќанја несреќа. Нема информација за повредени или ...
сите 43 | | | прочитана: 2057 | веќе видена

Пет лица се здобиле со повреди а причинета е и материјална штета од околу 150 илјади денари во сообраќајната несреќа што изминатата ноќ околу 2 часот по полноќ ...
сите 86 | | | прочитана: 760 | веќе видена

Четириесет и петгодишен сезонски работник од Прилеп починал вчера околу 15,15 часот во фабриката „Жито“-Прилеп, при истовар на жито од товарно моторно возило. ...
сите 80 | | | прочитана: 4403 | веќе видена

Двесет и четиригодишно момче од Тетово вчера попладне се удавило во водите на Јонско Море, во албанскиот приморски град Валона, при неуспешен обид да спаси две ...
сите 28 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Пожарот кај местото Чашка, во општина Ѓорче Петров кој избувна вчера, е локализиран и ставен под контрола.Дирекцијата за заштита и спасување информира дека ...
сите 60 | | | прочитана: 161 | веќе видена

next