-Министерот Драган Тевдовски, владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев секојдневно тонат во своите лаги сакајќи да ја оправдаат својата лага дека владата на ...
сите 93 | | | прочитана: 2018 | веќе видена

Зад епската приказна која се продава во јавноста како македонска компанија со само 20 вработени успеала да произведе пет автобуси за извоз во Казахстан се крие ...
сите 24 | | | прочитана: 536 | веќе видена

Досегашните постигнувања говорат дека дури 78% од компаниите се задоволни од користењето на странска експертиза, а 90% повторно би аплицирале за ваква помош. ...
сите 21 | | | веќе видена

Пред деветте години по глобалната финансиска криза американските и европските инвестициски банки издвоиле резерви за 273 милијарди долари за казни и други ...
сите 21 | | | прочитана: 467 | веќе видена

Британската телекомуникациска компанија „Vodafone“ забележа добри перформанси за првото фискално тромесечје. Приходите на „Vodafone“ од услуги се зголеми за ...
сите 3 | | | веќе видена

Реномираниот финансиски магазин „Euromoney”, втора година по ред и ја додели наградата на Охридска банка Сосиете Женерал за „Најдобра банка во Македонија“ за ...
сите 17 | | | веќе видена

Фото: Facebook Американскиот моден бренд XYZ Group создаде мултифункционален машки костум. Станува збор за X Suit којшто целосно се прилагодува на телото на ...
| | веќе видена

Советот на директори на ММФ постигна принципиелна согласност на Грција да и се даде правото да користи кредит од 1,6 милијарда евра (1,8 милијарда долари), се ...
сите 29 | | | прочитана: 4260 | веќе видена

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.7/2017 за долгови доспеани до 30.03.2017 и неплатени до 31.05.2017 година по основ на ДДВ, данок на ...
| | веќе видена

next