По земјотресот кој вчера наутро го стресе Егејското Море, со јачина од 6,7 степени по Рихтер, многу афтершокови има и денеска. И вчера во текот на целиот ден ...
сите 18 | | | прочитана: 313 | веќе видена

Министерот за внтрешни работи на Хрватска Давор Божиновиќ на седница на Валадата објави дека пожарот во Сплит не бил резултат на дефект на далековод, како што ...
сите 11 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Радио Слободна Европа – ПрагаИзјавата на претседателот на Република Српска (РС) Милорад Додик, на јавниот собир во Братунац на седми јули, „дека муслиманите се ...
сите 3 | | | веќе видена

После смртта на американскиот турист на Закинтос, грчките медиуми и јавност наголемо се занимаваат со проблемите кои настануваат во тоа популарно летувалиште. ...
сите 53 | | | прочитана: 770 | веќе видена

Принстон, 18 јули 2017 (МИА) - Тропските горештини оваа година можат да бидат уште понеподносливи доколку не биде спречено глобалното затоплување, сметаат ...
сите 12 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Се продаваат нови куќи, деловни простории, но и урнатини. За сето тоа Арапите не штедат пари, но важно им е имотите да се изолирани. Арапите не се откажуваат ...
| | веќе видена

Тинејџерите велат дека летувањето им било уништено и дека сакаат да ги предупредат другите на опасноста што постои во популарното туристичко место. Четири ...
| | веќе видена

Првиот месец на туристичката сезона во Албанија бил фатален за туристи од Косово. Последна жртва е 35-годишниот Албанец од Приштина. Животот на плажите во ...
сите 8 | | | веќе видена

За доброто на земјата, политичките партии треба да изнајдат формула за деблокирање на постизборниот процес, изјави косовскиот претседател, Хашим Тачи за ...
сите 22 | | | веќе видена

Тие стоеле директно пред ѕидот кој се урнал на плочникот. Загинале на самото место. Двајца туристи загинале рано утрово кога силен земјотрес со јачина од 6,7 ...
сите 2 | | | веќе видена

Снимки од силниот земјотрес кој рано утрово ги погоди Грција и Турција не престануваат да се појавуваат на социјалните мрежи. Една таква го покажува моментот ...
| | веќе видена

next