Не се само Барселона и Пари Сен Жермен засегнати страни од евентуалниот трансфер на Нејмар во францускиот тим. Доколку Бразилецот реши да се пресели од „Камп ...
сите 171 | | | прочитана: 8295 | веќе видена

Несериозно и неодговорно е, посочуваат, Владата после повеќе од два месеци, откако секојдневно граѓаните на Струга се гушеа од запалената дива депонија, да ...
сите 66 | | | веќе видена

Сторителот, 26-годишен маж, роден во Обединетите Арапски Емирати, требало да ја напушти Германија во која влегол нелегално. Напаѓачот од Хамбург, кој уби еден ...
сите 39 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп го одобрува предлог-законот за воведување нови санкции против Русија и има намера да го потпише, соопшти Белата куќа, ...
сите 112 | | | прочитана: 836 | веќе видена

Во рамки на воената вежба „Драгон гардијан 17“, која почна вчера во земјава, денеска во Скопје ќе биде организирана презентација на опремата на АРМ и на ...
сите 85 | | | прочитана: 3739 | веќе видена

Под раководство на некадарниот Таравари, вели Стојаноска, Министерството за здравство станува сининоним за негрижа и неспособност, и станува главен промот на ...
сите 99 | | | прочитана: 6686 | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација за играчи до 21 година ќе игра во четвртфиналето на Светското првенство. Нашите момци одиграа храбро и во осминафиналната ...
сите 84 | | | прочитана: 2571 | веќе видена

Собранието на Република Македонија попладнево ја почна 10-тата седница на која на дневен ред единствена точка е Предлог-закон за изменување и дополнување на ...
сите 34 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Договорот за добрососедство и дава европска перспектива на Македонија и веднаш и го отвора патот кон НАТО, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Конгресот ...
сите 478 | | | прочитана: 9732 | веќе видена

-Власта увствува дека Македонците се вознемирени од договорот. Зборуваме за борба што трае со векови, а сето тоа во моментов е ставено под прашалник поради ...
сите 16 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Од распишувањето на изборите, до промената на владата, претходната власт ангажирала 7.708 луѓе, тврди министерот за информатичко општество и администрација ...
сите 90 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да не патуваат со патни исправи или лични карти што претходно ги пријавиле како изгубени или украдени, ...
сите 14 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.На граничните ...
сите 73 | | | прочитана: 241 | веќе видена

Од МОН наведуваат дека електронското пријавување е активно од вчера се додека има слободни места, за што Министерството за континуирано на својата веб страница ...
сите 38 | | | веќе видена

next