Несериозно и неодговорно е, посочуваат, Владата после повеќе од два месеци, откако секојдневно граѓаните на Струга се гушеа од запалената дива депонија, да ...
сите 66 | | | веќе видена

Во рамки на воената вежба „Драгон гардијан 17“, која почна вчера во земјава, денеска во Скопје ќе биде организирана презентација на опремата на АРМ и на ...
сите 85 | | | прочитана: 3739 | веќе видена

Под раководство на некадарниот Таравари, вели Стојаноска, Министерството за здравство станува сининоним за негрижа и неспособност, и станува главен промот на ...
сите 99 | | | прочитана: 6686 | веќе видена

Собранието на Република Македонија попладнево ја почна 10-тата седница на која на дневен ред единствена точка е Предлог-закон за изменување и дополнување на ...
сите 34 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Договорот за добрососедство и дава европска перспектива на Македонија и веднаш и го отвора патот кон НАТО, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Конгресот ...
сите 478 | | | прочитана: 9732 | веќе видена

-Власта увствува дека Македонците се вознемирени од договорот. Зборуваме за борба што трае со векови, а сето тоа во моментов е ставено под прашалник поради ...
сите 16 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Од распишувањето на изборите, до промената на владата, претходната власт ангажирала 7.708 луѓе, тврди министерот за информатичко општество и администрација ...
сите 90 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да не патуваат со патни исправи или лични карти што претходно ги пријавиле како изгубени или украдени, ...
сите 14 | | | веќе видена

Сторителот, 26-годишен маж, роден во Обединетите Арапски Емирати, требало да ја напушти Германија во која влегол нелегално. Напаѓачот од Хамбург, кој уби еден ...
сите 39 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп го одобрува предлог-законот за воведување нови санкции против Русија и има намера да го потпише, соопшти Белата куќа, ...
сите 112 | | | прочитана: 836 | веќе видена

Слабиот квартален извештај и вести за затворање на некои филијали се одразија негативно на цената на акциите на американскиот синџир на кафе – „Starbucks“. Во ...
сите 29 | | | прочитана: 287 | веќе видена

Не се само Барселона и Пари Сен Жермен засегнати страни од евентуалниот трансфер на Нејмар во францускиот тим. Доколку Бразилецот реши да се пресели од „Камп ...
сите 171 | | | прочитана: 8295 | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација за играчи до 21 година ќе игра во четвртфиналето на Светското првенство. Нашите момци одиграа храбро и во осминафиналната ...
сите 84 | | | прочитана: 2571 | веќе видена

Еден фудбалер на бразилскиот клуб Чапекоенсе кој ја преживеа авионската несреќа наскоро ќе се врати на терените и тоа во својот прв натпревар би можел да игра ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата ја поддржа Општина Чаир да ги доврши дополнителните работи на спомен обележјето, плоштадот „Скендер-бег“. Средствата за исплата на изведувачите ќе ...
сите 3 | | | прочитана: 348 | веќе видена

Во планот за бесгство на Горан Грујевски и Никола Бошковски, можно е да се вклучени оперативци на тајната полиција, смета поранешниот шеф на внатрешната ...
сите 267 | | | прочитана: 25394 | веќе видена

Фестивалската сцена на катедралната црква „Света Софија“ во Охрид вечерва е резервирана за концертот за францускиот квартет „Диотима“, составен од уметниците ...
сите 26 | | | веќе видена

Францускиот магазин „Воаси“ на насловната страница објави папарацо-фотографии снимени во градината на Џорџ и Амал Клуни, на кои се гледаат и близнаците Ела и ...
сите 7 | | | прочитана: 935 | веќе видена

Човештвото од 2 август годинава ќе почне да живее на „кредит“, бидејќи до тој ден официјално ќе бидат потрошени залигите на вода, земја и чист воздух за оваа ...
сите 12 | | | прочитана: 843 | веќе видена

Според Риза Смака, добар познавач на Уставот, првиот меѓу еднаквите во законодавниот дом, се избира со мнозинство гласови, односно со 61 глас. Потоа се ...
сите 49 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска порача дека опозицијата може слободно „да се окрупнува“, но дека ќе губи сè додека тој самиот не се тргне од ...
сите 33 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Во период од само неколку часа во Здравствениот дом Барајево примени се две лица со страшни повреди поради каснувања од кучиња. Постара жена (68) нападната е ...
сите 6 | | | веќе видена

TDFU @Orevche Beach (Ohrid)

Трап летото има нова дестинација! ☀️ На 29 јули (сабота) #TrapDaFuckUp ја презема плажата Оревче во Охрид. Традиционално по веќе четврти пат, последниот ...
  • Plaza "Orevce" - Gradiste 4, Ohrid
  • 21:30:00 , 29 Јул, 2017 до 03:00:00 , 30 Јул, 2017
  • TRAP DA FUCK UP
  • 490 доаѓаат, 548 можеби


  • На 29 Јули