ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО. ...
сите 259 | | | прочитана: 14080 | веќе видена

Белата куќа оцени дека „смешна е помислата оти Трамп можел да оствари приватен разговор со Путин кога повеќе од 40 лица биле присутни на вечерата што ја ...
сите 234 | | | прочитана: 5450 | веќе видена

УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност 9. Нов топол бран со постојан пораст на температурата која ќе достигне и до 40 степени ќе ја ...
сите 361 | | | прочитана: 8457 | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Владата молчи и не кажа за што ќе се искористат овие пари. ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата ...
сите 319 | | | прочитана: 13847 | веќе видена

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Мунир Пепиќ, вработен во Агенцијата за разузнавање, обвинет во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно ...
сите 31 | | | прочитана: 1079 | веќе видена

Општо е познато дека голем број на судии од Основниот суд Скопје 1-Скопје има крајно негативен однос кон Специјалното јавно обвнителството (СЈО), но дека ...
сите 311 | | | прочитана: 38047 | веќе видена

– Договорот ќе биде потпишан на македонски јазик според Уставот на Република Македонија ина бугарски според Уставот на Република Бугарија, наведе Захариева. ...
сите 281 | | | прочитана: 15135 | веќе видена

Владата презема сè што е потребно да го отвори патот кон евроатлантските интеграции и со тоа да го обезбеди и да го осигура квалитетот на живот на граѓаните, ...
сите 118 | | | прочитана: 1482 | веќе видена

Шефовите на делегациите на Британија и ЕУ, британскиот министер Дејвид Дејвис и Мишел Барние, разговараат денеска во Брисел за резултатите од втората рунда од ...
сите 64 | | | прочитана: 368 | веќе видена

Саудиската полиција ја уапси манекенката, Хулуд затоа што се фотографирала во мини здолниште и кратка маица.Манекенката предизвика жестоки реакции на ...
сите 28 | | | прочитана: 316 | веќе видена

Државната каса на Венецуела ја достигна најниската точка во последните две децении, бидејќи оваа земја во кеш има помалку од 10 милијарди американски долари. ...
сите 40 | | | прочитана: 3335 | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги информира навивачите кои ќе дојдат за Суперкупот. ...
сите 34 | | | веќе видена

Три возила се судрија на раскрсницата на улиците „Орце Николов“ и „Аминта III“ во центарот на Скопје. Едно од возилата е „мерцедес“, чија предна регистрација ...
| | прочитана: 489 | веќе видена

Утре /13.07.2017 година, четврток/ во 11 часот, во „Соул кичен бар“ (Soul Kitchen Bar) (ГТЦ - Кеј 13 Ноември) градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски ...
| | прочитана: 193 | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле седум сообраќајни незгоди. Во една од нив едно лице се здобило со тешки телесни повреди, во ...
сите 61 | | | прочитана: 165 | веќе видена

На 57-то издание на фестивалот „Охридско лето“ пред љубителите на театарот ќе се одигра претставата „Ана Комнена“ од Сашо Димоски, во режија на Ненад Витанов и ...
сите 52 | | | прочитана: 1888 | веќе видена

Во село во Виетнам еден човек секој ден ги става децата во големи најлонски вреќи за да ги префрли преку реката... Ова изгледа многу страшно, но човекот сака ...
сите 24 | | | прочитана: 2914 | веќе видена

Потпретседателот на хрватската Влада и министер за одбрана Дамир Крстичевиќ изјави за „Јутарњи лист“ дека „цврсто стои зад оставката“ и оти „не дозволува некој ...
сите 113 | | | прочитана: 546 | веќе видена

Група на Срби си замериле со двајца Швајцарци. Едниот од Швајцарците бил префрлен во болница каде што бил хоспитализиран, додека другиот се здобил само со мали ...
сите 35 | | | прочитана: 874 | веќе видена

После поројните дождови и поплави кои ги донесе бурата „Медуза“ во Грција, сега се очекува нова пострашна бура „Харибда“ која ќе предизвика дополнително ...
сите 11 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Љубовен базар No.23

Обично овој дел од годината паузираме со базари, поради летните одмори ама овој пат се преброивме, сите сме тука и расположени и разработени и спремни да ви ги ...
 • Кафе Бар Љубов, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Јул, 2017 до 23:45:00 , 20 Јул, 2017
 • Кафе Бар Љубов
 • 106 доаѓаат, 249 можеби
 • OHRID Summer Season Opening

  ♚ SCI FI ♚ OHRID CLUB HAREM 🐠 Summer Season Opening 🐠 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ◥ Taste the fantastic flavor of Ohrid"s P.L.U.R.E dance floor. We'll ...
 • Night Club Harem, Ohrid
 • 23:59:00 , 22 Јул, 2017 до 05:00:00 , 23 Јул, 2017
 • Trajkovski Kodra Voislav
 • 52 доаѓаат, 136 можеби
 • Vlado Janevski // Kadmo Beach & Club

  ЧАИРСКИOТ РOМАНТИЧАР - ВЛАДO ЈАНЕВСКИ ВO *KADMO BEACH & CLUB* ВЛАДO ЈАНЕВСКИ СО БЕНД КОЈ ГО СОЧИНУВААТ ПOЗНАТИ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ И ТОА: ДАМЈАН ПЕЈЧИНOВСКИ ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Јул, 2017 до 03:00:00 , 26 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 228 доаѓаат, 450 можеби
 • EVENT_PARTY
 • One Love Tour / Ohrid

  Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Преку музиката на групи и изведувачи од двете соседни, блиски земји, со многу сличен јазик, ќе Ви докажеме дека ...
 • Plaza Park Ohrid
 • 21:00:00 , 26 Јул, 2017 до 02:00:00 , 27 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • One Love Tour MK
 • 315 доаѓаат, 310 можеби


 • На 20 Јули